foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (specjalnosc wojskowa)
Technik logistyk
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(dietetyka)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w Rydułtowach

W sympatycznej atmosferze uczyliśmy czeską młodzież jak przygotować rosół, kluski śląskie, czerwoną kapustę, bigos, naleśniki z serem, surówki warzywne. W sali obok pracowni gastronomicznej internarodowa grupa starała się zdobywać umiejętności z zakresu obsługi konsumenta. Czeska młodzież jest bardzo otwarta i chętnie opowiadała o szkole, czeskich zwyczajach kulinarnych, codziennym życiu, planach na przyszłość. Przepisy na potrawy polskie przygotowane były w dwóch opcjach językowych, dzięki temu nasi koledzy (niektórzy gościli u nas po raz trzeci!) mieli ułatwione zadanie i wykonanie potraw odbyło się bezproblemowo. Młodzież posługiwała się również językiem angielskim. Uczniowie utrzymują ze sobą kontakty drogą elektroniczną.  Odnieśliśmy wrażenie, że grupa czeska ze SREDNI OBORNEJ SKOLY Z VITKOVA PODHRADI oraz nasi uczniowie z klas II Tb, IIITb, IIa miło spędzili czas i czekają na kontynuację projektu, która odbędzie się w maju w restauracji DWOREK NAD STAWEM pod nazwą „ŚRÓDZIEMNO -MORSKA WYPRAWA DO WŁOCH I GRECJI”.
Będzie to działanie finalizujące projekt po listopadowych potrawach amerykańskich, marcowych wariacjach z karmelem, czekoladą
i marcepanem oraz kwietniowych tradycyjnych potrawach polskich.
Od strony organizacyjnej dużą pomoc uzyskaliśmy od pana dyrektora Jacka Stebla, natomiast nauczyciele biorący udział w projekcie polsko-czeskim to p. Alicja Pawliczek, p. Joanna Bizon, p. Elżbieta Kałuży, p. Iwona Wrożyna, p. Małgorzata Janecka.  
Bardzo dziękujemy za wszelką udzieloną pomoc i wkład pracy!  

Polecamy wypróbowanie przepisów wykorzystanych w projekcie:
OPRACOWAŁA: M. JANECKA
Copyright © 2022 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.