foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (specjalnosc wojskowa)
Technik logistyk
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(dietetyka)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

Szkoła branżowa

Zapraszamy na stronę uczniów klas branżowych

Czytaj więcej

W związku z ostatnią decyzją MON o utworzeniu w naszej szkole oddziału przygotowania wojskowego w roku szkolnym 2022/2023 informujemy, że rekrutacja do tego oddziału (klasa 1Ta/2 w naborze elektronicznym) będzie obejmowała różnież obowiązkowy test sprawności fizycznej.

Wniosek kandydata  musi być złożony do 30.05.2022, do godziny 15.00.

 

Testy próby sprawności fizycznej kandydatów do klasy mundurowej

Oddziału Przygotowania Wojskowego

13 czerwca 2022r. godz.15.00

1. Test sprawności fizycznej przeprowadza się w sali gimnastycznej.

2. Test sprawności fizycznej kandydat wykonuje w stroju i obuwiu sportowym, niedopuszczalne jest noszenie podczas testu biżuterii lub innych przedmiotów o ostrych krawędziach mogących spowodować uszkodzenie ciała kandydata.

3. Rozpoczęcie testu sprawności fizycznej poprzedza rozgrzewka.

4. Z testu można zdobyć maksymalnie 30 punktów. Minimalna liczba punktów aby zaliczyć pozytywnie test wynosi 6 punktów.

5. Test sprawności fizycznej składa się z trzech konkurencji przeprowadzonych w jednym dniu w następującej kolejności:

- bieg wahadłowy 10x10m

- brzuszki w czasie 1 minuty

- rzut piłką lekarską 2/3 kg

1.Bieg wahadłowy 10 x 10 m. Na komendę „Start” (sygnał dźwiękowy) kontrolowany rozpoczyna bieg w kierunku przeciwległej chorągiewki, obiega ją, wraca do chorągiewki na linii startu, obiega ją i pokonuje tę trasę pięciokrotnie. Po każdym okrążeniu oceniający (kontrolujący) informuje o liczbie powtórzeń, np.: „Jeszcze dwa razy”, „Jeszcze raz”. Przewrócenie chorągiewki powoduje powtórzenie próby, która jest próbą ostateczną. Czas mierzy się z dokładnością do 0,1 sekundy, od sygnału startu do momentu przekroczenia linii mety.

 

Punkty

10

8

6

4

2

Chłopcy

Poniżej 29s

29-31,9s

32-34,9s

35-37,9s

38-40s

Dziewczęta

Poniżej 30s

30-32,9s

33-36,9s

37-39,9s

40-42s

2. Skłony tułowia w przód w czasie 1 minuty. Na komendę „Gotów” kontrolowany przyjmuje pozycję: leży na plecach ze splecionymi palcami rąk ułożonymi z tyłu na głowie, ramiona dotykają materaca, nogi ugięte w stawach kolanowych (maksymalnie do kąta prostego), stopy rozstawione na szerokość bioder, które mogą być przytrzymywane przez współćwiczącego lub zaczepione o dolny szczebel drabinki. Na komendę „Ćwicz” kontrolowany wykonuje skłon w przód z jednoczesnym dotknięciem łokciami kolan i natychmiast powraca do leżenia, tak aby palce rąk splecione na głowie dotknęły podłoża (pierwsze powtórzenie). Podczas wykonywania ćwiczenia nie odrywa się bioder od podłoża.

 

Punkty

10

8

6

4

2

Chłopcy

60 i więcej

59-49

48-40

39-31

30-20

Dziewczęta

55 i więcej

54-44

43-35

34-26

25-15

3. Rzut piłką lekarską 2 kg dziewczęta i 3 kg chłopcy, przodem z za głowy. Sposób wykonania: stajesz przed linią rzutów przodem w małym rozkroku o stopach równoległych, z piłką trzymaną oburącz. Po ugięciu nóg w kolanach wykonujesz zamach ze skłonem tułowia w tył i energicznie wyrzucasz piłkę łagodnym łukiem jak najdalej w przód. Wynik: z trzech wykonanych rzutów ustala się najlepszy wynik w metrach. Normy i oceny wyrażone w punktach:

 

Punkty

10

8

6

4

2

Chłopcy

Powyżej10m

9,9-8m

7,9-6m

5,9-4m

3,9-2m

Dziewczęta

Powyżej 8m

7,9-6m

5,9-5m

4,9-3m

2,9-1,5m

Kandydaci przystępujący do testu sprawności fizycznej muszą posiadać odpowiedni strój sportowy (koszulka, spodenki lub dresy) oraz obuwie sportowe.

Kandydatów obowiązuje podpisane oświadczenie/zgoda przez rodzica/prawnego opiekuna na przystąpienie do próby sprawności.

Oświadczenie należy przynieść na test próby sprawności fizycznej.

Druk oświadczenia można pobrać w sekretariacie szkoły, będzie dostępny do pobrania na stronie i przed przystąpieniem do próby.

 

Zgoda na udział w próbie sprawności fizycznej

Orzeczenie lekarskie

Zgoda rodzica na uczęszczanie do OPW

 

Copyright © 2022 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.